Campus d’estiu d’atletisme 2017

Aquest divendres ha finalitzat el Campus d’estiu d’atletisme, que s’ha organitzat en els pistes universitàries de la UB, on durant quatre setmanes han passat més de 50 nens de 6 a 15 anys, practicant atletisme i realitzant activitats de multi-esport, esports d’equip, natació, etc. Les jornades finalitzaven setmanalment amb una competició en forma de combinada, on els nens demostraven les seves habilitats apreses durant la setmana al Campus.

Fotos del Campus d’atletisme

Resultats de les competicions del Campus d’atletisme

Doblet de l’equip cadet a la Final de Relleus

L’equip Cadet Masculí va fer un doblet al Campionat de Catalunya de Relleus, disputat aquest dissabte a l’Estadi d’atletisme de Mataró, obtenint una medalla de bronze al 4×100 i una altra al 4×300. L’equip compost en el relleu curt, per Jordi Alegre, Lino Leucona, Tomàs Canellas i Roger Pons, amb un temps de 46”84 i al llarg, compost per Rafael Pous, Jordi Alegre, Tomas Canellas i Roger Pons i realitzant un temps de 2’39”42. Si cal destacar algun relleu en aquesta magnífica matinal, és l’equip de Benjamines, on van fer una brillant actuació, les mes petites compostes per la Martina Hurtado, Jana Amat, Cloe Balleste i Catalina Sanchez-Riera, on una caiguda de relleu va impedir la pujada a pòdium, on van quedar finalment, finalistes amb una vuitena plaça. Però sens dubte, segurament aquest equip ens donarà moltes alegries, ja que tenen una magnífica trajectòria per davant “ànims”
També cal destacar l’equip aleví en les proves de 3 x600, Albert Bartolí, Victor Barrado i Oriol Feliubadaló i al 4×60 Albert Bartolí, Victor Barrado i Oriol Feliubadado i Nicolas Borrell, on van quedar en les dues proves finalistes amb vuitena plaça.
En definitiva va ser una magnífica matinal amb la participació de 10 equips finalistes de l’UNI

Fotos de la final de relleus                     Resultats Final de Relleus

Final de Relleus a Matarò

Final del Campionat de Catalunya de Relleus
Aquest proper dissabte se celebrarà a Mataró la final de relleus, on tindrem 10 equips que participaran en aquest Campionat.
Tindrem a tres equips classificats en la prèvia, l’equip Benjamí femení, que va demostrar estar en un bon nivell i amb moltes opcions i l’equip aleví masculí que estarà present en els  relleus de 4×60 i 3×600. I finalment els equips cadets que no van poder participar en la prèvia per què va ser suspesa a Vic, per les inclemències meterològiques i és van classificar directament a la final. Aqui teniu els equips què participaran.

Benjamí Femení
4×60 JANA AMAT-MARTINA HURTDO-CARLOTA SANCHEZ-RIERA-CLOE BALLESTE
Aleví Masculí
4×60 BRUNO ARQUES -VICTOR BARRADO – NICOLAS BORRELL -ORIOL FELIUBADALO
3X600 ALBERT BARTOLI- VICTOR BARRADO – ORIOL FELIUBADALO
Cadet Masculí
4×100 “A” LINO LEUCONA – ROGER PONS – TOMÀS CANELLAS – JORDI ALEGRE
4×100 “B” MARIO DIEZ-ALBERT NUÑEZ – RAFAEL POUS – SERGI CRESPI
4×300 “A” LINO LEUCONA – ROGER PONS – TO,MÀS CANELLAS – JORDI ALEGRE
4×300 “B” MARIO DIEZ – ALBERT NUÑEZ – RAFEL PONS – SERGI CRESPI
 
Cadet Femení
4×100 “A” SARA PEREZ – CARLA GOMEZ – MARIA MOLAS- ANNA CANALS
4×100 “B” ANNA JEREZ – MONICA RIPOL – MARIA TINTORE -MONICA GABARRO
4×300 “A” SARA PEREZ -CARLA GOMEZ-MARIA MOLAS -ANNA CANALS