Select Page

16-18 de Juliol – Millors Marques Personal del cap de Setmana

Aquest cap de setmana han millorat o igualat la seva marca personal y/o porcentatge (Màsters) els següents atletes

SUB16
Oriol Sanchez Cortes – SUB-16 – 300 m.ll. – 0’36″09  – MMP

————————————————————————————————————————————

RESULTATS  A CAMPIONATS

SUB16
Lleida – Oriol Sanchez Cortes – 300 m.ll. – 0’36″49 – XX Campeonato de España Sub16 – Finalista (6º)

SUB20
Tallin (Estonia) – Victor Blasi Cairol – 1.500 m.ll. – 3’49″90 – Campionat d’Europa Sub20 – Finalista (8º)


MMP= Mejor marca Personal;  MP== Mejor Marca Personal Igualada ; M%= Millor Porcentaje; 
xMMTT= Marca entre las 10 millors de tots els temps de l’UNI;   MA – Millor marca del Any
MMPC – Millor marca de la Categoria

16-20 de Juny – Millors Marques Personals del Cap de Setmana

Aquest cap de setmana han millorat o igualat la seva marca personal y/o porcentatge (Màsters) els següents atletes


SUB16

Kenza Esmeralda Gueraini Larbi – SUB-16 – 100 m.t. (0,762)18”47MMP -18″99
Oriol Sanchez Cortes – SUB-16 – 300 m.ll. -0’36″53MMP -0’37″05

SUB18
Mathias Deldicque – SUB-18 – 1.500 m.ll. – 4’19”01 – MMP – 4’33”12
Marti Blanco Juan – SUB-18 – 400 m.ll. – 0’55”70 – MMP – 0’57”11
Benito Morcego Barrenechea – SUB-18 – 800 m.ll. – 1’58”79 – MMP – 1’59”81
Joan Salomon Pagespetit – SUB-18 – 800 m.ll. – 2’04”31 – MMP – 2’06”35

SUB20
Pia Fontsere Gelpi – SUB-20 – 200 m.ll. -27″21- MMP -27″64
Pia Fontsere Gelpi – SUB-20 – 400 m.ll. -1’02″99- MMP -1’03″21
Victor Blasi Cairol – SUB-20 – 800 m.ll. -1’53″37- MMPC -1’58″35 – 5ªMMTT
Oriol Rutllan Dominguez – SUB-20 – 800 m.ll. -2’00″67- MMP -2’01″22

SUB23
Maria Del Mar Ferret Blanco – SUB-23 – 100 m.ll. – 13”83 – MMPC – 13”94
Maria Del Mar Ferret Blanco – SUB-23 – 100 m.t. (0,84) – 16”71- MMP – 17”09
Maria Del Mar Ferret Blanco – SUB-23 – 400 m.ll. – 1’03”30- MMPC – 1’06”06
Maria Del Mar Ferret Blanco – SUB-23 – 400 m.t. (0,762) -1’08″78- MMP -1’10″87
Miquel Sanchez Pedret – SUB-23 – 400 m.ll. – 0’50”45 – MMP – 0’52”05
Maria Cercos Ballester – SUB-23 – 400 m.ll. – 1’02”00 – MMP – 1’02”28

SENIORS
Paula Vall-Llovera Altes – SENIOR – 400 m.ll. – 1’01”14- MMP – 1’01”85

Xavier Espino Comas – SENIOR – 800 m.ll. – 2’03”46- MMP – 2’05”85

MÀSTERS
Javier Segovia Fernandez – VET M-45 – 110 m.t. (0,991) -16″84- MMP -16″94- 85,63 – MP% – 85,12

MEDALLES EN ELS CAMPIONATS
XXXXII Campeonato de España Master Aire Libre – MÁLAGA
Francesc Bonfill Beneit – VET M-40 – 200 m.ll.  23″77  – Bronze
Javier Segovia Fernandez – VET M-45 – 110 m.t. (0,991) 16″84 – Plata
Javier Segovia Fernandez – VET M-45 – 400 m.t. (0,914) 1’01″26 – Bronze
Mercedes Delgado Gonzalez – VET F-65 – 200 m.ll.  35″23 – Or
Mercedes Delgado Gonzalez – VET F-65 – 400 m.ll.  1’21″91 – Plata
Jaime Busto Abadia –  VET M-50 – Perxa 2.90 m. –  Plata

———————————————————————————————————————————
MMP= Mejor marca Personal;  MP== Mejor Marca Personal Igualada ; 1MP= Primera Mar
ca

M%= Mejor Porcentaje ; xMMTT= Marca entre las 10 mejores de todos los tiempos del UNI

12-13 de Juny – Millors Marques Personals del Cap de Setmana

Aquest cap de setmana han millorat o igualat la seva marca personal y/o porcentatge (Màsters) els següents atletes

SUB10
Mariona Montala Pozo
– SUB-10 – 60 m.ll. – 10″57 – 10″62 – MMP

Maria Soler Collado – SUB-10 – Pilota 250g – 20.40 m. – 15.80 m. – MMP

SUB12
Laura Rubio Miralles – SUB-12 – 2.000 m.ll. – 08’13″15 – 08’21″13 – MMP
Sara Contreras Pujol – SUB-12 – 60 m.t. (0,5) – 11″58 – 11″82 – MMP

SUB14
Eric Mendez Zabalo
– SUB-14 – 80 m.t. (0,84) – 17″13 – 17″65 – MMP

Guillem Martin Salarich – SUB-14 – 220 m.t. (0,762) – 0’38″46 – 0’44″1 – MMP
Gerard Contreras Pujol – SUB-14 – 1.000 m. Obs. – 3’23″64 –  – 1MP
Jana Amat Ferrer – SUB-14 – 150 m.ll. – 21″34 – 21″58 – MMP
Jana Ferre Alcaide – SUB-14 – 600 m.ll. – 1’53″84 – 1’54″68 – MMP
Arhane Garuz Marin – SUB-14 – 1.000 m.ll. – 3’27″41 – 3’29″87 – MMP
Maia Salomon Pagespetit – SUB-14 – 3.000 m.ll. – 11’14″08 – 11’23″3 – MMP
Martina Hurtado Camps – SUB-14 – 220 m.t. (0,762) – 0’34″7” – 0’35″31 – MMP
Carlota Bartoli Macia – SUB-14 – 1.000 m. Obs. – 3’45″26 – 3’55″70 – MMP
Martina Hurtado Camps – SUB-14 – Triple – 09.59 m. – 09.50 m. – MMP

SUB20
Roger Pons Olivan
– SUB-20 – 200 m.ll. – 21″95 – 22″14 – MMP – 10TT

MASTER
Javier Segovia Fernandez – VET M-45 – 400 m.t. (0,914) – 1’00″44 – 1’00″80 – MMP91,30 – MP% – 89,06

———————————————————————————————————————————
MMP= Mejor marca Personal;  MP== Mejor Marca Personal Igualada ; 1MP= Primera Mar
ca

M%= Mejor Porcentaje ; xTT= Marca entre las 10 mejores de todos los tiempos del UNI

29-30 de Maig – Millors Marques Personals del Cap de Setmana

Aquest cap de setmana han millorat o igualat la seva marca personal o porcentatge (Màsters) els següents atletes

SUB-10
Max Villanueva Oliver – SUB-10 – 60 m.ll. – 10″54 (10″59)
Alisa Dyomina – SUB-10 – 60 m.ll. – 10″21 (10″29)
Marta Osorio Peña – SUB-10 – 60 m.ll. – 11″87 (12″14)
Pep Castello Redondo – SUB-10 – Llargada – 2.85 m. (2.65 m.)
Damia Vilanova Farre – SUB-10 – Llargada – 2.67 m. (2.64 m.)
Meyer Exline-manson – SUB-10 – Llargada – 2.11 m. (1.98 m.)

SUB-12
Mario Alonso Garcia – SUB-12 – 60 m.ll. – 09″45  (09″8)
Nicolas Perez Serra – SUB-12 – 60 m.ll. – 10″05 (10″38)
Carla Villanueva Oliver – SUB-12 – 60 m.ll. – 09″42 (09″80)
Mariona Piera Paje – SUB-12 – 60 m.ll. – 10″11 (10″75)
Laura Rubio Miralles – SUB-12 – 60 m.ll. – 09″79  (10″3)
Mariona Crehuet Ratera – SUB-12 –600 m.ll. – 1’55″30 (2’01″00)
Helena Osorio Peña – SUB-12 – Llargada – 3.28 m. (3.20 m.)
Laia Castello Redondo -SUB-12 –Llargada – 3.22 m. (3.19 m.)

SUB-14
Martina Hurtado Camps – SUB-14 – 220 m.t. (0,762) – 0’36″0 (0’36″29)
Eric Mendez Zabalo – SUB-14 – 80 m.ll. – 12″20 (12″46)
Jana Ferre Alcaide – SUB-14 – 80 m.ll. – 11″90 (11″93)
Cristina Campins Otero – SUB-14 – 80 m.ll. – 12″31 (12″44)
Maria Mateu Macarulla – SUB-14 – 80 m.ll. – 12″40 (13″28)
Carlota Bartoli Macia – SUB-14 – 80 m.ll. 12″21 (12″56)   

SUB-16
Bruno Arques Ramos – SUB-16 – 100 m.ll. – 12″48 (12″60)
Cloe Roa Raffetto – SUB-16 – 100 m.ll. – 14″25 (14″66)
Mireia Llorca Simo – SUB-16 – 100 m.t. (0,762) – 20″59 (21″00)

SUB-18
Marti Blanco Juan – SUB-18 – 400 m.ll. – 0’57″11 (0’58″93)
Benito Morcego Barrenechea – SUB-18 – 1.500 m.ll. – 4’20″65 (4’26″81)

SUB-20
Guillem Sole Giralt – SUB-20 – 100 m.ll. – 12″05 (12″30)
Victor Blasi Cairol – SUB-20 – 1.500 m.ll. – 3’48″61 (3’56″96)
Paula Blasi Cairol – SUB-20 – 1.500 m.ll.  – 4’37″78 (4’37″86)

SUB-23
Maria Cercos Ballester – SUB-23 – 400 m.ll. – 1’02″28 (1’02″38)
Maria Del Mar Ferret Blanco – SUB-23 –100 m.t. (0,84) – 17″09 (17″16)
Maria Poch Esteve – SUB-23 – 400 m.t. (0,762) – 1’08″70 (1’10″12)
M. Cercos – M. Del – S. Iniesta – M. Poch – SUB-23 – Relleus 4×100 m. – 0’51″67 (0’54″51)
Ignacio Llado Cortes – SUB-23 – Alçada – 1.63 m.  (1.63 m.)
Ignacio Llado Cortes – SUB-23 – Javelina 800g – 34.33 m. (32.16 m.)
Sara Iniesta Jovani – SUB-23 – Triple – 10.86 m.  (10.72 m.)

SENIORS
Xavier Espino Comas – SENIOR – 1.500 m.ll. – 4’22″41 (4’22″86)
Paula Vall-Llovera Altes – SENIOR – 400 m.ll. – 1’01″85 (1’02″45)

MASTERS
Juan Gasch Malaret – VET M-50 – 1.500 m.ll. – 4’14″73 – 94,62% (92,30%)

21-22-23 de Maig – Millors Marques Personals del Cap de Setmana

Aquest cap de setmana han millorat o igualat la seva marca personal o porcentatge (Màsters) els següents atletes

SUB-10
Pep Castello Redondo
– SUB-10 –60 m.ll. -10″60(10″96)
Mariona Montala Pozo – SUB-10 – 60 m.ll. – 10″62(10″74)
Alisa Dyomina
– SUB-10 –1.000 m.ll. – 3’35″19(3’38″69)
Olivia Mangas Botey
– SUB-10 – 1.000 m.m. – 7’20″06(7’33″5)

Pol Serrapiñana Ramon – SUB-10 – Pilota 250g – 27.78 m. (24.72 m.)
P. Castello – J. Bamlak – D. Vilanova – M. Villanueva– SUB-10 – Relleus 4×60 m. – 42″38(42″62)

SUB-12
Mauro Saiz Asensio
– SUB-12 –60 m.ll. – 10″16 (10″45)
Bruna Sole Palau
– SUB-12 –2.000 m.marxa – 14’01″05 (14’29″6)


SUB-14
Gabriel Martin Salarich
– SUB-14 – 150 m.ll.- 20″48 (20″90)
Jana Ferre Alcaide – SUB-14 – 600 m.ll. – 1’54″68 (2’02″22)
Ventura Rubio Peguero – SUB-14 – 3.000 m.ll. – 11’42″38 (11’53″0)
Martina Hurtado Camps – SUB-14 – 220 m.t. (0,762) – 36″29 (36″86)
Gabriel Ibañez Peran – SUB-14 – Llargada – 3.33 m. (2.86 m.)
Pere Serrapiñana Ramon – SUB-14 – Pes 3Kg – 5.96 m. (5.70 m.)
Bernat Sole Palau – SUB-14 – Disc 800g – 16.12 m. (13.42 m.)
Guillem Martin Salarich – SUB-14 – Javelina 500g – 21.20 m. (19.58 m.)
Maria Mateu Macarulla – SUB-14 – Pes 2Kg – 4.38 m. (4.13 m.)
Agnes Mele Casanovas – SUB-14 –  Martell 2Kg – 23.89 m. (18.89 m.)
Valentina Santese – SUB-14 – Javelina 400g – 15.03 m. (13.59 m.)

SUB18
Benito Morcego Barrenechea – SUB-18 – 800 m.ll.2’00″65 (2’02″83)

SUB-20
Roger Pons Olivan
 – SUB-20 – 200 m.ll. – 22″14 (22″42)

SUB-23
Elias Abad Rocamora – SUB-23 – 5.000 m.ll. 16’24″16 (16’46″97)
Joan Solé Morales – SUB-23 – 5.000 m.ll.14’55″92 (15’58″76)

Ignacio Llado Cortes – SUB-23 – 100 m.ll. – 12″02 (12″03)
Ignacio Llado Cortes – SUB-23 – 400 m.ll. – 57″42 (1’01″41)
Ignacio Llado Cortes – SUB-23 – Llargada  – 5.08 m.(5.04 m.)
Ignacio Llado Cortes
– SUB-23 – Alçada – 1.63 m.(1.60 m.)


SENIOR

Paula Vall-Llovera Altes – SENIOR – 800 m.ll.2’17″97 (2’18″59)

MÀSTERS
Sergio Martín Acosta – VET M-35 – 100 m.ll.12″5181,37% (80,16%)
Vicente del Marco Campo – VET M-40 – 400 m.ll. – 1’01″13 (1’02″28) – 77,72% (76,28%)
Javier Segovia Fernandez – VET M-45 – 110 m.t. (0,991) – 17″38 (17″51)  – 82,97% (82,35%)

Javier Segovia Fernandez – VET M-45 – Perxa – 2.60 m. (2.60 m.) – 52,00% (49,9%)
Javier Segovia Fernandez
– VET M-45 – Javelina 800g – 39.34 m. (35.00 m.) – 51,82% (44,44%)
Javier Segovia Fernandez
– VET M-45 – Decatló M45 – 5.854 punts (5.689 punts) – 66,31% (39,91)

Jaime Busto Abadia – VET M-50 – Pes 6Kg – 09.39 m. (09.35 m.) 
Jaime Busto Abadia
– VET M-50 – Javelina 700g – 33.18 m. (32.21 m.) – 43,88% (42,6%)
Jaime Busto Abadia
– VET M-50 – Martell Pesat 11,34Kg – 11.00 m. (09.89 m.) – 48,10% (43,24%)


¡Moltes Felicitats a tots!

14/15-Maig-2021 – Millors Marques Personals del Cap de Semana

Aquest cap de setmana han fet millor marca personal els següents atletes

Javier Segovia Fernandez – VET M-45 110 m.t. (0,991) – 17″51 (17″67)
Mercedes Delgado Gonzalez –
VET F-65 – 200 m.ll. – 34″78 (36″81)
Juan Corominas Carretero – VET M-65 – Javelina 600grs – 19.20 m. (19.04m.)
Max Villanueva Oliver – SUB-10 – 1.000 m.ll. – 4’23″69  (4’24″37)
Martina Hurtado Camps –
SUB-14 80 m.ll. – 11″39 (11″92)
Carla Villanueva Oliver –
SUB-12 – 600 m.ll. – 2’30″41 (2’37″64)
Carlota Bartoli Macia – SUB-14 – 1.000 m.ll. – 3’41″85 (3’52″83)
Guillem Sole Giralt
– SUB-20 – 100 m.ll. – 12″14 (12″14)
Valeriy Ventura Fernandez
– SUB-18 – 100 m.ll. – 13″39 (13″39)
Benito Morcego Barrenechea
– SUB-18 – 2.000 m. Obs. – 06’44″75 (6’44″75)

¡Moltes Felicitats a tots!