Select Page

1ª Jornada del Campionat de Catalunya de Clubs

Aquest matí s’ha disputat a Santa Coloma de Gramenet la primera da jornada del Campionat de Catalunya de Clubs “Grup B” .
 
4️⃣ Equip Masculí 153 punts 
5️⃣ Equip Femení 138,5 punts
 
⚪🔴 5️⃣ TOTAL PUNTUACIÓ CONJUNTA 291,5
 
1️⃣ Cal destacar el primer lloc de Relleu 4×400 masculí, Alex Valles, Albert Balada, Miquel Sánchez i Roger Pons que van fer un registre de  3’23″34
2️⃣ Maria Poch Salt d’alçada 1.56
2️⃣ Paula Vall-llovera 800 mll 2’21″27
3️⃣ Mario Bassas 5K marxa 25’46″47
3️⃣ Paula Blasi 800 mll 2’22″18
3️⃣ Roger Pons 200 mll 22″93
3️⃣ Elias Abad 3000 obstacles 10’29″38
3️⃣ 4×400 compost per Núria Ibañez, Paula Blasi, Paula Vall-llovera i Maria Cercòs
 

Fase Prèvia del Campionat de Catalunya de Relleus

Brillant actuació en la Fase Prèvia del Campionat de Relleus que es va disputar a Tarragona el passat dissabte amb la participaciño de 18 equips de l’Uni. Finalment es van classificar 4 equips per la Final que es disputarà el pròxim dissabte El Prat de Llobregat
 
👉 Sub10 4×60 Femeni 41″99
(Alyson Dyomoni-Olivia Mangas-Marina Montalà – Marta Osorio)
👉 SUB12 3×600 Femení 6’29″36
(Laia Castelló – Maria Crehuet – Laura Rubio)
👉 SUB14 4×80 Femení 45″05
(Jana Amat – Jana Ferrer – Jana Recoder – Martina Hurtado)
👉 SUB16 4×100 Masculí 47″07
(Bruno Arques – Alex Recoder – Oriol Sànchez – Ignasi Queralt)

Campionat d’Espanya de 10.000 m.ll. Sub23 i 5000 m.ll. Sub20

Aquest dissabte s’ha dispitat a Torrevieja el Campionat d’Espanya Sub23 de 10.000 mll amb una brillant participació de Joan Solé quedant 7è classificat i millorant la seva MMP que va fer la passada setmana en el Campionat de Catalunya, i obtenin una màgnific registre de 31’35”22. A la categoria Sub20 Victor Blasi ha fet 8è classificat en el 5000 m.ll., milloran tambè la seva miillor marca amb un temps de 15’06”95.

Campionat de Catalunya de 10.000 Absolut-Sub23-Màster i 5.000 Sub20-18

Aquest diumenge s’ha celebrat a les pistes d’Atletisme de Sant Coloma Gramanet el Campionat de Catalunya de 10.000 Absolut-Sub23-Màster i 5.000 Sub20-18, amb una màgnifica actuació dels atletes del Uni,medalla de bronze en el SUB23 de Joan Solè (quedant el 11è absolut) amb una MMP de 31’45”04. A la categoria màster M45 Jose A. Tamayo tambè ha obtingut la medalla de bronze en una marca de 35’29”32 MMP. També cal destacar en el SUB18 la 8è lloc de Mathias Deldicque en el 5000m.ll. amb una marca de 16’44”83.

Campionat de Catalunya de Cros curt i per clubs

El passat diumenge a Canet de Mar es va disputar el Campionat de Catalunya de Cros Curt , amb una amplia participació l’equip absolut, quedant 4rts. amb l’equip masculí i femení. Individualment cal destacar amb el femení a Paula Vall-llovera quedat 14a. i en el masculí Joan Bru 17è. Amb la Sub18 puntuable pel Cros de Canet de Mar, cal destacr el pòdium obtibgut per Mathias Deldicque quedant tercer.

Campionat d’Espanya de Pista Coberta Sub16

El passat cap de setmana és va disputar el Campionat d’Espanya de Pista Coberta a Oviedo,amb la particiupació d’Oriol Sanchez a la prova de 300 m.ll., quedat 11è amb una marca de 38”30.